Kilka ważnyćh informacji dotyczących wsi:

Orle to wieś sołecka położona w północno-wschodniej części gminy Gruta, oddalona ok. 7 km na zachód od Łasina, zamieszkana przez ok. 325 mieszkańców. Sołtysem wsi jest Pan Jacek Szczepanek.

W Orlu znajduje się dwór zbudowany w latach 20-tych XX wieku. Murowany z czerwonej cegły, nieotynkowany, piętrowy. Część środkowa nieco niższa czteroosiowwa, do niej przylegają z obu stron, podwyższone o strych, dwuosiowe części. Od strony ogrodowej, po lewej stronie, dobudowana, trzyosiowa weranda. Dachy Płaskie. Od strony południowej (zamknięty taflą jeziora) i wschodniej do dworu przylega park o powierzchni ok. 2,10 ha, zaniedbany, o nieczytelnym pierwotnym układzie przestrzennym, z ok. 80-letnim drzewostanem. W parku fragmenty dawnego cmentarza ewangelickiego.

Do dawnego założenia dworsko-parkowego, od południa, przylega jezioro, o powierzchni ok. 3,6 ha, długości 370 m, szerokości 130 m. Jest ono położone na wysokości 79 m n.p.m.

Przez Orle przepływa rzeka Osa, stanowica prawy dopływ Wisły. Swój początek bierze ona w jeziorze o tej samej nazwie.

W północno-zachodniej części Orle Graniczy z jeziorem Salno Duże. Warto wspomnieć, że jest to najgłębsze jezioro na terenie byłego województwa toruńskiego.